Aktualności
Fortum Power and Heat Polska - aktualności
Fortum rozpoczyna budowę bezpiecznej instalacji do produkcji paliwa z odpadów w Zawierciu.
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Koncern Fortum, dostarczający ciepło mieszkańcom Częstochowy, Zabrza, Bytomia, Wrocławia i Płocka, w 2022 roku inwestuje w aktywa ciepłownicze w tych miastach ponad 125 mln zł – wynika z informacji firmy, deklarującej pełną gotowość do sezonu grzewczego.
W odniesieniu do opublikowanego właśnie przez MKiŚ projektu Krajowego Planu Gospodarki Odpadami Komunalnymi do 2028 warto rzucić nieco światła na proponowane i wdrażane przez Fortum rozwiązania, które godzą wykorzystanie nowych źródeł energii przy jednoczesnym dążeniu do neutralności klimatycznej. Odpowiedzią na te potrzeby są elektrociepłownie produkujące energię z wytwarzanych przez mieszkańców odpadów, które nie nadają się już do odzysku.
Pozytywne działanie firmy Fortum w celu poprawienia jakości życia
Więcej o zmianach we Wrocławiu i porównań ze Sztokholmem w raporcie „Wrocławscy i Sztokholmscy: ekologia po polsku i po szwedzku”: TUTAJ.
Coraz większe natężenie ruchu pociąga za sobą rosnące ilości szkodliwych emisji. Ich ograniczenie jest konieczne, aby zwolnić postępujące zmiany klimatu.
Na lotnisku Warszawa-Babice Fortum podsumowało przelot pierwszego seryjnie produkowanego samolotu elektrycznego. Był to jedyny jak dotąd lot tego typu maszyny organizowany w Polsce.
21 turbin wiatrowych o łącznej mocy 90,3 MW i rocznej produkcji przekraczającej 0,3 TWh. W lecie rusza budowa pierwszej tak dużej farmy wiatrowej Fortum w Finlandii.
Fortum zainwestowało w Infinited Fiber Company Ltd. (IFC) – fiński start-up opracowujący technologię produkcji włókien bawełnopodobnych z materiałów pochodzących z recyklingu.
Nowa instalacja będzie dostarczać prąd i ciepło do ponad 70 tys. mieszkańców Zabrza i Bytomia. Inwestycja kosztowała 870 mln złotych.
Elektrociepłownia w Zabrzu jest najstarszym tego typu zakładem w Polsce. Przełomowym momentem w ponad 120-letniej historii tego miejsca będzie otwarcie nowej instalacji, zasilanej nie tylko węglem.
We wtorek 31 lipca z lotniska Helsinki-Malmi wzbił się w powietrze Pipistrel Alpha Electro, samolot elektryczny, którego testy rozpoczyna Fortum wraz z Helsińskim Stowarzyszeniem Lotnictwa Elektrycznego.
Zakończyła się budowa 10-kilometrowego połączenia systemów ciepłowniczych w Zabrzu i Bytomiu. W najbliższym sezonie popłynie nim ciepło z nowej elektrociepłowni budowanej przez Fortum.
Fortum uczestniczy w organizowanym przez Helsińskie Stowarzyszenie Lotnictwa Elektrycznego projekcie testów samolotu z napędem elektrycznym.
Fortum wprowadziło na rynek pierwszy abonament na prąd, stworzony z myślą o osobach wynajmujących mieszkania. Firma pracuje również nad kolejnymi ofertami opartymi o ten model.
Biorąc pod uwagę udział ogrzewania w źródłach zanieczyszczeń, głównym obszarem walki ze smogiem powinno być ciepłownictwo. Sprzymierzeńcem zmian będzie rozwój technologii.
Fortum SmartLiving to innowacyjna na polskim rynku usługa integrująca zdalne zarządzanie mieszkaniem i budynkiem. Aplikacja dostosowuje temperaturę i oświetlenie w każdym pomieszczeniu.
Program zakłada m.in. rozbudowę sieci ciepłowniczej, rozwój niskoemisyjnych źródeł energii, edukację ekologiczną i specjalny pakiet antysmogowy dla miasta.