Aktualności
Scania Polska - aktualności
Scania, SKF – producent uszczelnień i łożysk oraz z Grupa LOTS podjęły współpracę na rzecz promowania zrównoważonej logistyki, uruchamiając jedną z najdłuższych europejskich tras dla elektrycznych pojazdów ciężarowych.
2,1 l na 100 km – o tyle mniej paliwa zużyły pojazdy objęte programem „Ecolution by Scania”. Oznacza to również ograniczenie emisji CO2 aż o 7,7%. Od stycznia 2022 r. doskonałe wyniki spalania osiągnęło ponad 2 000 pojazdów objętych programem w Polsce. „Ecolution by Scania” jest przeznaczony dla firm wykonujących transport długodystansowy.
Nowy cyfrowy interfejs kierowcy Scania otwiera drogę do bardziej inteligentnej, bezpieczniejszej i przyjemniejszej jazdy. Modułowa konstrukcja i najnowsze rozwiązania cyfrrowe zapewniają bezpieńczeństwo, łączność i wygodę za kierownicą.
Elektryczny pojazd ciężarowy Scania nowej generacji przechodzi pierwszy test ładowania w ramach pilotażowego Megawatowego Systemu Ładowania
wykorzystywanego w produktach firmy ABB E-mobility
Nowy, elektryczny samochód ciężarowy, który może obsługiwać ładunki do 64 ton zaczął pracę na drogach w regionie Mälardalen w Szwecji. Było to możliwe dzięki współpracy trzech firm: Scania, Foria, firmy transportowej oraz Rang-Sells, firmy recyklingowej.
Scania Polska S.A wraz z Ekoenergetyka-Polska S.A. i Ekoen uzgodniły strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.
W ramach współpracy z Ekoenergetyka-Polska dostarczane będą kompleksowe rozwiązania w postaci systemów szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów ciężarowych.
Scania dostarczy co najmniej 78 w pełni elektrycznych pojazdów Scania L, z dodatkowymi 23, jako opcja, do Amager Ressourcecenter (ARC). Pojazdy będą wykorzystywane do utylizacji odpadów komunalnych w regionie Kopenhagi. Pierwsze dwie ciężarówki dostarczono w grudniu 2021 roku.
Scania planuje budowę toru testowego w Södertälje, na którym będą testowane pojazdy autonomiczne i zelektryfikowane.
MZK Słupsk jako pierwsze miały możliwość obejrzenia i testowania elektrycznego autobusu miejskiego Scania Citywide LF BEV, wyprodukowanego w fabryce Scania w tym mieście.
Szwedzka firma Jula Logistics wykorzystuje 32-metrowy zestaw z pojazdem Scania, który dzięki wysokiej ładowności może przewieźć jednorazowo więcej ładunku, co przyczynia się do redukcji emisji. Teraz przyszła pora na kolejny krok: w zestawie będzie pracował pojazd elektryczny.
Scania oferuje wygodne rozwiązanie dla przewoźników mających obowiązek sprostać nowym wymaganiom prawnym dotyczącym poboru opłat drogowych.
Scania, obok Amazon i Global Optimism, przystępuje do programu The Climate Pledge. Tym samym firma dołącza do grona spółek, które zobowiązały się dążyć do osiągnięcia neutralności węglowej do roku 2040 – czyli 10 lat wcześniej niż wynika to z porozumienia paryskiego.
Nowy, większy i bardziej nowoczesny obiekt zastępuje dotychczasowy serwis Scania w Sędziszowie Małopolskim. W nowej lokalizacji klienci mogą korzystać z pełnego pakietu usług serwisowych Scania. Serwis jest dostępny dla klientów od 21 września br.
Scania weźmie udział w brytyjskim studium wykonalności dotyczącym eksploatacji pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym, wykorzystujących szybkie ładowanie za pomocą przewodów napowietrznych na drogach elektrycznych w transporcie długodystansowym
Scania dostarczy firmie Bergkvarabuss sześć autobusów elektrycznych ładowanych w zajezdni.
W ramach współpracy pomiędzy trzema firmami: Scania, dostawcą usług przewozowych Flixbus i dostawcą gazu Gasum pierwszy autobus turystyczny napędzany biogazem będzie obsługiwał trasę Sztokholm-Oslo.
Wojciech Rowiński obejmie stanowisko dyrektora generalnego Scania Polska z dniem 1 sierpnia 2021 r.
Dane Komisji Europejskiej potwierdzają, że Scania jest najlepszym producentem pojazdów ciężkich, jeśli chodzi o redukcję emisji CO2.
Korporacyjny fundusz venture capital Scania podejmie inwestycję w wysokości 7,5 mln euro w firmę Scantinel w celu sfinansowania dalszego rozwoju jej specjalistycznej technologii LiDAR (Light Detection and Ranging).
Ambitny plan przewiduje, że do 2025 r. Kopenhaga będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Elektryczne śmieciarki przybliżają miasto do tego celu.
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- następna ›
- ostatnia »