PoWtŚrCz PtSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SPCC Poleca: Targi odpowiedzialnego biznesu

Warszawa
12 Kwiecień 2018, 10:00

Aby zobaczyć pełną listę uczestników i zaproszenie zaloguj się



Szeroko pojęta współpraca biznesu z otoczeniem była tematem przewodnim 7. Targów CSR, które odbyły się 12 kwietnia na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Formuła wystawowo-konferencyjna sprzyjała wymianie wiedzy i doświadczeń w tym zakresie. Kluczowymi punktami programu były: ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, panel na temat roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack.

12 kwietnia br. w Warszawie odbyło się po raz siódmy największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu – Targi CSR, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Po raz trzeci miejscem spotkania był Stadion PGE Narodowy. W galerii stadionu swoje projekty, inicjatywy, usługi i produkty dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu zaprezentowało 77 wystawców. Wśród nich obok firm znalazły się: organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, media, a także jednostka organizacyjna samorządu województwa i uniwersytet. W wydarzeniu udział wzięło około 2500 zwiedzających.

Uczestnicy 7. Targów CSR mogli skorzystać z przygotowanych przez wystawców atrakcji. I tak na przykład firma Siemens zorganizowała na stoisku business mixer o efektywności energetycznej budynków. Ergo Hestia zaprezentowała i umożliwiła wypróbowanie najnowocześniejszego urządzenia do reedukacji chodu – egzoszkieletu, który na co dzień wykorzystywany jest w terapii ofiar wypadków. Do sklepu w pełni odpowiedzialnego społecznie zaprosiło Jeronimo Martins Polska, a Polpharma umożliwiła zwiedzającym przeprowadzenie badań spirometrycznych, ułatwiających rozpoznanie chorób układu oddechowego.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu przejawia się w świadomych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. W dobie 4. rewolucji przemysłowej to nic innego jak realne wpływanie na jakość naszych produktów, poprzez innowacje. Te możliwe są dzięki szerokiej współpracy, również wewnątrz organizacji. Synergia i współpraca sprawia, że możemy więcej - ponad podziałami. Takie podejście można zaobserwować nie tylko w Siemensie, ale również u coraz szerszego grona wystawców i uczestników Targów CSR, które w polskich realiach stały się symbolem zmiany – mówi Anna Grosiak, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Siemens, partnera głównego 7. Targów CSR.

Część konferencyjna

7. Targom CSR towarzyszyła bogata merytorycznie część konferencyjna. Łącznie odbyło się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów. W panelu głównym o roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju rozmawiali: Agnieszka Clarey (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju), Robert Korzeniowski (Ambasador Dobrej Woli UNICEF), Łukasz Otta (Siemens Polska), Izabela Rakuć-Kochaniak (Veolia Polska), Marzena Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu), Katarzyna Teter (Bank Zachodni WBK). Dyskusję moderował Michał Szułdrzyński z dziennika „Rzeczpospolita”.

- Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ wyznaczyły kierunek działania państw i biznesu, szczególnie biznesu społecznie odpowiedzialnego. Zaangażowanie biznesu w realizację ambitnych planów może dobrze służyć samym firmom oraz ich otoczeniu, tego oczekują coraz częściej ich pracownicy i klienci. Zrównoważony rozwój wymaga współpracy, tworzenia szerokich koalicji i partnerstw. 7. Targi CSR miały przypomnieć o znaczeniu współpracy w budowaniu lepszego świata, a także zainspirować do wspólnego działania, szukania porozumień i innowacji. Forum Odpowiedzialnego Biznesu po raz kolejny przygotowało szeroką przestrzeń prezentacji teorii i praktyki CSR, w przystępnej, targowej formule – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizatora 7. Targów CSR.

Premiery publikacji i wyniki konkursów

12 kwietnia br. ukazał się Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”. To już 16. edycja publikacji, tym razem stanowiąca przegląd odpowiedzialnego biznesu za 2017 rok. W najnowszym wydaniu ukazała się rekordowa liczba działań CSR, zgłoszonych przez 177 firm. Po raz pierwszy suma praktyk nowych i długoletnich przekroczyła 1000 (czytaj więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/coraz-wieksza-skala-dzialan-csr-w-polsce-premiera-16-raportu-odpowiedzialny-biznes-w-polsce-dobre-praktyki/).

Podczas targów miało także miejsce rozstrzygnięcie pierwszego w Polsce #SustainHack, czyli konkursu Idea Challenge, którego celem było znalezienie rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską (czytaj więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/pierwszy-w-polsce-sustainhack-rozstrzygniety-kreatywne-spolecznosci-poszukiwaly-rozwiazan-dla-zrownowazonego-rozwoju/). Uczestnicy wydarzenia poznali też najlepsze artykuły 2017 roku dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju nagrodzone w konkursie „Pióro odpowiedzialności” (czytaj więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/dla-kogo-pioro-odpowiedzialnosci-poznalismy-autorow-najlepszych-tekstow-o-csr/).

Forum Odpowiedzialnego Biznesu podkreślając znaczenie współpracy w biznesie w trakcie 7. Targów CSR podziękowało za wieloletnią współpracę firmom zrzeszonym w Programie Partnerstwa, poszerzając oficjalnie to grono o dziewięć nowych podmiotów: 3M w Polsce, Aasa Polska, ANG Spółdzielnia, ABC-Czepczyński, Grupa ERGO Hestia, LPP, PZU, Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska, VIVE Textile Recycling (czytaj więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/kolejnych-9-firm-stawia-na-wspolprace-w-programie-partnerstwa-fob/).

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. W 7. edycji wydarzenia w 2018 roku udział wzięło 77 wystawców i około 2500 zwiedzających.

Projekt i wykonanie i2D