Spotkanie Izb Gospodarczych z Wicepremierem
11 Marzec 2016, 11:00
Aby zobaczyć pełną listę uczestników i zaproszenie zaloguj się
Spotkanie Wicepremiera Mateusza Morawieckiego z największymi bilateralnymi izbami gospodarczymi działającymi w Polsce.
W dniu 11 marca br. Wicepremier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami trzynastu bilateralnych izb gospodarczych – Amerykańskiej, Brytyjskiej, Belgijskiej, Francuskiej, Hiszpańskiej, Irlandzkiej, Kanadyjskiej, Niderlandzkiej, Niemieckiej, Portugalskiej, Włoskiej, Szwajcarskiej oraz Skandynawskiej, która przewodniczyła spotkaniu. Obecne na spotkaniu izby reprezentują największych inwestorów zagranicznych działających na polskim rynku, zrzeszają razem ponad 3500 firm, które tworzą około 1,5 mln miejsc pracy w Polsce.
Spotkanie było okazją do poznania planów i priorytetów związanych z Planem na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ogłoszonego przez Wicepremiera Morawieckiego, a także do bliższego zaprezentowania działalności izb bilateralnych oraz inwestorów zrzeszonych w tych organizacjach.
Wicepremier Morawiecki przedstawiając priorytety, wskazywał, że ważne jest podniesienie konkurencyjności polskich firm oraz zachęcenie ich do większej aktywności za granicą oraz stworzenie równych dla wszystkich warunków do prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce, w tym stworzenie lepszych warunków dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wicepremier Morawiecki podkreślał także rolę innowacji oraz komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań, które sprzyjać będą rozwojowi gospodarczemu i czerpaniu z dobrych praktyk krajów, których gospodarki są oparte na innowacjach.
Wicepremier Morawiecki odpowiadał także na liczne, nurtujące inwestorów, pytania dotyczące m.in. polityki w zakresie odnawialnych źródeł energii, dalszego istnienia i roli stref ekonomicznych, przetargów w sektorze budowlanym, kwestii koncesji związanych z wydobywaniem złóż, potrzeby rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz innych tematów ważnych z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Podkreślano również rolę komunikacji z inwestorami jako klucza to dobrej współpracy, a także utrzymania atrakcyjności Polski jako miejsca dla inwestycji zagranicznych.
Uczestnicy spotkania wyrazili otwartość na dialog i chęć współpracy.
.
* Źródło zdjęć: Ministerstwo Rozwoju