Aktualności
Medicover Poland: Synevo w Polsce – 10 milionów badań laboratoryjnych rocznie
29-03-2012Synevo, spółka wchodząca w skład Grupy Medicover, wykonująca badania laboratoryjne, uzyskała w 2011 roku wzrost przychodów o 16%. O 30% wzrosły również obroty z umów z nowymi kontrahentami.
W tym czasie spółka wprowadziła na rynek kolejne produkty oraz otworzyła dwa nowe laboratoria – w Bydgoszczy i w Lublinie. Obecnie posiada 19 tego typu placówek na terenie całego kraju. Spółka wprowadziła w zeszłym roku szereg nowych badań laboratoryjnych m.in. określających przyczyny niepłodności, a także oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.
- „Jesteśmy zadowoleni z wyników, które spółka uzyskała w minionym, trudnym roku. Obok wzrostu przychodów, pobiliśmy kolejny rekord w liczbie wykonanych badań. W 2011 r. zrealizowaliśmy ich ponad 10 mln, co stanowiło wzrost o około 12% w porównaniu do roku ubiegłego” – podkreśla Jerzy Mahorowski, Dyrektor Generalny Synevo Polska.
Z początkiem nowego roku Synevo Polska podpisała deklarację współpracy z firmą Genomed w dziedzinie badań genetycznych. Jak podkreśla Jerzy Mahorowski współpraca ta przyniesie istotne korzyści szczególnie dla pacjentów, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia nowotworów– „Wykrycie uwarunkowanego genetycznie ryzyka choroby to nie wyrok. Wczesne wdrożenie postępowania zapobiegawczego znacznie minimalizuje ryzyko zachorowania, również na raka piersi czy jelita grubego”.
Co więcej, spółka wprowadziła w zeszłym roku badania określające przyczyny niepłodności. Badają one zaburzenia hormonalne, wykorzystując najnowsze parametry takie jak inhibine czy AMH (anty Mullerian hormone), analizują immunologiczne przyczyny niepowodzeń rozrodu i prowadzą diagnostykę w obszarze zatrucia ciążowego. – „Zatrucie ciążowe należy do największych zagrożeń zarówno dla ciężarnej kobiety, jak i dziecka. Nowe testy są w stanie wykryć je odpowiednio wcześnie” – mówi Jerzy Mahorowski.
W centralnym laboratorium Synevo w Łodzi spółka wprowadziła także nowy analizator tzw. lipoprint, który jest podstawą oceny ryzyka choroby sercowo-naczyniowej . Wczesne wykrycie zaburzeń pozwala wdrożyć efektywne leczenie dietetyczne i aktywność fizyczną, bez konieczności farmakoterapii.
Wśród badań wprowadzonych przez Synevo w 2011 r. należy wymienić również unikatową metodę diagnostyki alergii typu 4 (LTT). Dzięki wykonanym badaniom lekarze dentyści mogą dobierać optymalne materiały, zarówno do wypełnień, jak i przy implantacji.
Spółka wprowadziła dodatkowo Fibrotest. Jest to znana metoda oceny zwłóknienia i stłuszczenia wątroby, która została zaakceptowana nawet jako forma kwalifikowania do leczenia interferonem. Co ważne - łatwość powtarzania badań pozwala monitorować przebieg choroby i leczenia, bez konieczności nakłuwania wątroby.
Dodatkowych informacji udziela:
Bartosz Maciejewski, Rzecznik Prasowy grupy Medicover w Polsce tel.: (022) 592 70 00, kom.: 510 217 789
email: bartosz.maciejewski@medicover.pl
Medicover Poland - więcej aktualności i informacji